Cena Registracije

Registracija vozila moze da menja cenu u zavisnosti od snage motora, kubikaze i odabranog osiguranja.Registracija vozila cena, ukljucene su i razne takse na primer adminstrativne, ekoloske, komunalne, takse za puteve i porez. Na cenu registracije u velikoj meri utice kubikaza motora, sto je veca kubikaza visa je i cena. Dodatni troskovi koji mogu da se dese su na primer izdavanje novih registarskih tablica koje kosta oko 1200 din, izdavanje nove saobracajne dozvole je oko 324 din, i probne tablice kostaju oko 2000 dinara dnevno pa 350 dinara za svaki sledeci dan..
Vaznost registracije je jedna godina, period od isteka registracije do registrovanja je 30 dana, nakon cega vozilo morate da odjavite i ponovo registrujete. Da bi registracija vaseg vozila prosla bez problema potrebno je da imate kod sebe sledecu dokumentaciju: licnu kartu, saobracajnu dozvolu, overenu polisu osiguranja, uverenje o prodjenom tehnickom pregledu i uverenje o placenim taksama. 
Tokom registracije vozila obratite paznju i na tip osiguranja, pored obaveznog postoji i na primer kasko koje nudi osiguranje vozila koje se definise prema ugovoru. Rizikom je obicno obhacen rizik havarija kao i rizik nestanka vozila. Osiguranje se naplacuje na osnovu snage vozila, izrazene u kW. Kasko i obavezno osiguranje se razlikuju u tome sto ako vi izazovete sudar, obavezno osiguranje placa stetu samo drugom vozilu, dok kasko placa za stetu nanetu vama i drugom vozilu koje je ucestvovalo u nezgodi. Ako dogovorite, kasko osiguranje moze da obuhvata i kradju vozila, u tom slucaju dobijate nadoknadu u odnosu na vrednost i starost vozila.
 Obavezno osiguranje motornih moglo bi da poskupi u 2011. u odnosu na 2010. kad je bilo medju najjeftinijima u regionu, tako da je u Srbiji za osiguranje bilo potrebno izdvojiti u proseku 90 evra, u Makedoniji 120, Crnoj Gori 140 a u Hrvatskoj cak 180 evra. Registracija vozila je u Srbiji od 2011-te poskupela za 40 evra zbog troskova uvidjenja novih registarskih tablica.